تبلیغات
پژوهش وبررسی های منابع انسانی - آرزوهاورویاهای مستمر ما
پژوهش وبررسی های منابع انسانی

مدیر وبلاگ : اصغرحسنی

آرزوهاورویاهای مستمر ما

شنبه 16 شهریور 1387  ساعت: 12:09 ب.ظ

نوع مطلب :عمومی ،

روزی، سنگتراشی كه از كار خود ناراضی بود و احساس حقارت میكرد، از نزدیكی خانه بازرگانی رد میشد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوكران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد با خود گفت : این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو كرد كه او هم مانند بازرگان باشد.
در یك لحظه، به فرمان خدا او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد! تا مدت ها فكر میكرد كه ازهمه قدرتمندتر است. تا این كه یك روز حاكم شهر از آنجا عبور كرد، او دید كه همه مردم به حاكم احترام می گذارند حتی بارزگانان.
مرد با خودش فكر كرد : كاش من هم یك حاكم بودم، آن وقت از همه قوی تر میشدم!
در همان لحظه ، او تبدیل به حاكم مقتدر شهر شد. در حالی كه روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم میكردند. احساس كرد كه نور خورشید او را می آزارد و با خودش فكر كرد كه خورشید چقدر قدرتمند است .
او آرزو كرد كه خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی كرد كه به زمین بتابد و آن را گرم كند.
پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود اندیشید كه نیروی ابر از خورشید بیشتر است، و آرزو كرد كه تبدیل به ابری بزرگ شود و آنچنان شد.
كمی نگذشته بود كه بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هل داد. این بار آرزو كرد كه باد شود و تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیكی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تكان دادن صخره را نداشت. با خود گفت كه قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد.
همان طور كه با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس كرد كه دارد خورد میشود. نگاهی به پایین انداخت و سنگتراشی را دید كه با چكش و قلم به جان او افتاده است!

نتیجه اخلاقی ای كه از این حكایت میگیریم اینست كه باید قدر موقعیت ها و لحظات زندگیمان را بدانیم و نگذاریم با زیاده خواهی و تندروی كه ممكن است ناشی از نوعی حسادت نسبت به اشخاص دیگر باشد شرایطی را بوجود بیاوریم كه وضعیت فعلی ما دچار مخاطره شده و در نهایت وضع از این حالتی كه هست، بدتر هم بشود ! چون اینگونه رفتارها كه حاكی از خواسته های نابجا و انتظار دست یافتن به رویاهای محال است این امكان را بوجود خواهد آورد كه به ورطه ای سوق داده شویم كه شاید دیگر راه برگشتی بوجود نیاید !

شكر نعمت، نعمتت افزون كند
کفـر ، نعمت از کفت بیرون کند

  www.Persian- Star.org
 

 نوشته شده توسط:اصغرحسنی

ویرایش:شنبه 16 شهریور 138711:09 ق.ظ

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو


موفق ترین مدیران همواره لایق ترین مشاوران را داشته اند